Złożenie wniosku o dofinansowanie ze środków UE na e-usługi oznacza konieczność osadzenia treści całego projektu w generatorze wniosków na stronie internetowej PARP. Generator Wniosków umożliwia wprowadzenie w odpowiednie rubryki tekstów w sposób opisany w instrukcji wypełniania aplikacji.
Teoretycznie obsługiwanie aplikacji generatora musi podlegać regułom usability i nie przyczyniać się do tworzenia nowych problemów niespodzianek. To jednak fikcja. Praktyka wnioskodawców wskazuje, iż leży u podstaw niepotrzebnych frustracji.
Większym od pozostałych zaskoczeniem, z którym straciliśmy dużo czasu, to problem niezrozumiałego przypisania tworzonego wniosku do regionalnego kontraktora, który sprawdzi gdy mamy do czynienia spółki cywilnej, w przypadku wspólnicy mają siedziby w jurysdykcji aktywności różnych RIF. Brak możliwości podjęcia decyzji przez Wnioskodawcę, gdzie ma miejsce lokalizacja firmy kończy się tym, że oprogramowanie aplikacji w praktyce stochastycznie decyduje o odpowiednim RIF a w konsekwencji nie można dociec, który zaproponuje. Skutkuje to wysyłką napisanego dokumentu do nieodpowiedniej komisji oceniającej i odesłanie do Wnioskodawcy projektu e-usług na etapie oceny formalnej. Prowadzi to do niepotrzebnych nerwów.
Generator Wniosków e-usługwspiera proces powstania wniosku o dofinansowanie z UE, ale przyczynia się do powstania wielu trudnych do zrozumienia problemów utrudniających bazowanie na nim.
Inne blogi: Blog 1 Blog 2 Blog 3
Słowa kluczowe: PARP POIG 8.1, innowacyjne e-usługi, dofinansowanie z UE, dofinansowanie unijne, dofinansowanie na e-uslugi, działanie 8.1, PARP 8.1 2011