Dostarczenie wniosku o dofinansowanie unijne na e-usługi oznacza konieczność wpisania zawartości przygotowanego projektu w generatorze wniosków na stronie internetowej POIG 8.1. Generator Wniosków pozwala na wprowadzenie w odpowiednie pozycje treści zgodnie z instrukcją uzupełniania wniosków.
Jakkolwiek obsługiwanie narzędzia on-line musi podlegać regułom usability i nie tworzyć niespodzianek. Tak jednakże nie jest. Praktyka wnioskodawców pokazuje, że jest źródłem niepotrzebnych frustracji.
Dominującym zaskoczeniem, z którym mieliśmy do czynienia, to problem niekontrolowanego przyporządkowania tworzonego projektu do regionalnego kontraktora, który będzie dokonywać oceny gdy Wnioskodawca działa w formie spółki cywilnej, w przypadku partnerzy zarejestrowali swoje działalności gospodarcze na terenie działania rozdzielonych RIF. Niemożliwość podjęcia decyzji przez Wnioskodawcę, pod jakim adresem lokalizacja firmy prowadzi do sytuacji, że oprogramowanie generatora wniosków w zasadzie stochastycznie wybiera RIF a w konsekwencji nie można dociec, który wylosuje. Prowadzi to do wysyłki przygotowanego dokumentu do nieodpowiedniej komisji konkursowej i odesłanie do Wnioskodawcy biznesplanu e-usług na etapie oceny formalnej. To destabilizuje pracę Wnioskodawcy.
Generator Wniosków innowacyjnych usług elektronicznychwspiera proces powstania wniosku o dofinansowanie z UE, ale jest też źródłem wielu niezrozumiałych trudności uniemożliwiających korzystanie z niego.
Inne blogi: Blog 1 Blog 2 Blog 3 Blog 4
Słowa kluczowe: PARP POIG 8.1, innowacyjne e-usługi, dofinansowanie z UE, dofinansowanie unijne, dofinansowanie na e-uslugi, działanie 8.1, PARP 8.1 2011
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz