Złożenie wniosku o dofinansowanie z UE na usługi świadczone elektronicznie oznacza konieczność osadzenia zawartości całego pomysłu w generatorze wniosków na stronie internetowej POIG 8.1. Generator Wniosków pozwala na wklejenie w odpowiednie pozycje treści zgodnie z instrukcją opracowania aplikacji.
Teoretycznie obsługiwanie generatora wniosków winno być ergonomiczne i nie przyczyniać się do tworzenia nowych problemów problemów. To jednak fikcja. Doświadczenie wnioskodawców wskazuje, iż prowadzi on do powstania zbędnych problemów technicznych.
Większym od pozostałych niprzyjemnym zdziwieniem, z którym sobie nie poradziliśmy, to problem błędnego przypisania przygotowanego projektu do regionalnego kontraktora, który dokana oceny gdy mamy do czynienia spółki cywilnej, w przypadku partnerzy zarejestrowali się w rejestrach działalności gospodarczej w jurysdyjcji aktywności rozdzielonych RIF. Brak szans podjęcia decyzji przez Wnioskodawcę, gdzie jest siedziba działalności gospodarczej wspólnika skutkuje, że system on-line w zasadzie stochastycznie wybiera RIF a w konsekwencji nie można dociec, który wylosuje. Prowadzi to do wysyłki napisanego dokumentu do nieupoważnione komisji oceniającej i zwrot wniosku na etapie oceny formalnej. To bardzo frustrujące dla Wnioskodawcy.
Generator Wniosków innowacyjnych usług elektronicznychułatwia napisanie aplikacji o dofinansowanie ze środków unijnych, ale przyczynia się do powstania wielu trudnych do zrozumienia trudności utrudniających jego wykorzystanie.
Inne blogi: Blog 1 Blog 2
Słowa kluczowe: PARP POIG 8.1, innowacyjne e-usługi, dofinansowanie z UE, dofinansowanie unijne, dofinansowanie na e-uslugi, działanie 8.1, PARP 8.1 2011
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz