Wysyłka wniosku o dofinansowanie z UE na projekty innowacyjnych e-usług oznacza konieczność osadzenia zawartości całego pomysłu w formularzu generatora on-line. Generator Wniosków pozwala na wprowadzenie w odpowiednie rubryki zawartości odpowiednio do treści instrukcji wypełniania wniosków.
Na pozór działanie narzędzia on-line winno być ergonomiczne i nie tworzyć kłopotów. Najwnością jest sądzić, że tak jest. Praktyka wnioskodawców unaocznia, iż prowadzi do powstania głębokich frustracji.
Dominującym niprzyjemnym zdziwieniem, z którym mieliśmy do czynienia, to problem błędnego przypisania tworzonego wniosku do jednostki kontraktującej PARP w terenie, która będzie dokonywać oceny gdy mamy do czynienia spółki cywilnej, w przypadku udziałowcy zgłosili działalność gospodarczą na terenie działania innych RIF. Ograniczenie możliwości podjęcia decyzji przez Wnioskodawcę, gdzie jest siedziba działalności gospodarczej wspólnika kończy się tym, że system informatyczny w zasadzie losowo decyduje o odpowiednim RIF a w konsekwencji nie można przewidzieć, który zaproponuje. Oznacza to wysyłkę wydrukowanego dokumentu do nieupoważnione komisji oceniającej i zwrot biznesplanu e-usług podczas oceny formalnej. To destabilizuje pracę Wnioskodawcy.
Generator Wniosków PO IG 8.1pomaga w procesie przygotowania aplikacji o dofinansowanie ze środków unijnych, ale prowadzi też wielu niezrozumiałych trudności utrudniających jego wykorzystanie.
Inne blogi: Blog 1 Blog 2 Blog 3 Blog 4 Blog 5
Słowa kluczowe: PARP POIG 8.1, innowacyjne e-usługi, dofinansowanie z UE, dofinansowanie unijne, dofinansowanie na e-uslugi, działanie 8.1, PARP 8.1 2011
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz